Ako (nielen) Facebook dokáže nepríjemným spôsobom zamiešať náš osud


Najviac zraniteľnou generáciu je asi mladá generácia. Nedostatok životných sklamaní a skúsenosti jej  umožňuje ľahkovážne sa správať bez štipky pudu sebazáchovy.

 
monitor


Pri pohľade na facebookové stránky sa čudujem, čo všetko a v akej miere sú ľudia ochotní zavesiť na internet.- https://www.izy.sk/ako-nielen-facebook-dokaze-neprijemnym-sposobom-zamiesat-nas-osud/

 

 

Zlodeji a podvodníci sa tešia. Poznajú kompletný :


  • Denný rituálny program

  • Pracovný program

  • Majetok- čo by sme sa nepochválili kúpou nového obrazu, retiazky, alebo inej hodnotnej veci

  • Cieľ dovolenky a presný termín aj s rozpisom- od kedy do kedy bude byt bez dozoru


  Tieto informácie sú iba časťou toho, že zverejňujú ľudia na svojom profile. Podávajú tam aj informácie o :


  • Súkromných problémoch

  • Zdravotných problémoch


 Načo nám je vlastne zákon o GDPR , keď všetko ľudia ochotne o sebe zavesia na stránku. Pre takýchto ľudí je jednoduché robiť napríklad vešticu. Všetko si prečíta z internetu a fabuluje možný  vývoj vzťahov, majetkov a podobne.

 

Ľudia nešťastní plačú, ak sú obeťou podvodníkov. Už malé deti sa učia hravou formou o škodlivosti poskytovania informácií cez počítače. Najmúdrejší a prezieraví štátnici si aj korešpondenciu nevymieňajú cez internet. Nie to ešte citlivé a dôležité údaje.

ochrana

 

Na základe informácií z internetu sú schopní výrobcovia napríklad televízora, vám poslať  ponuku na najnovší typ v podobe „vyskakovacieho“ okna na  počítači.

 

Stačí sa o niečom rozprávať s priateľom a o chvíľku máte reklamu na mobile. Neveríte ? Vyskúšajte si to . Rozprávajte s kýmsi o tom že idete kúpiť napríklad novú posteľ a sledujte, čo sa bude v dohľadnom čase diať.

 

Hlúposť- nie je to žiaľ fakt. Najprv som veruže neverila ani ja. Dnes som o tom presvedčená, že to je tak.

 Čím viac techniky doma, čím viac inteligentných spotrebičov sa vkráda do našich príbytkov, tým väčší únik informácií môže aj nastať.

Ohodnoťte příspěvek
Publikováno v Web